Autor
Kategórie:
Nezaradené

Agro-ekofórum vyzýva ku skutočnej reforme agrárnej politiky EÚ

Dvadsať slovenských mimovládnych organizácií, združených v rámci platformy Agro-ekofórum, vyzvali predstaviteľov Rady ministrov pre poľnohospodárstvo, Európskeho Parlamentu a Európskej Komisie, aby do reformy o konečnej podobe Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) po roku 2014 implementovali zásadné environmentálne požiadavky.

BRATISLAVA. O budúcej spoločnej agrárnej politike EÚ rokujú dnes v Luxemburgu ministri pôdohospodárstva s predstaviteľmi EÚ. Agro-ekofórum sa pripojilo k inciatíve celoeurópskych mimovládnych organizácií, pôsobiacich v oblasti ochrany životného prostredia. Tie tvrdia, že doterajšie rokovania poukázali na zjavný nezáujem o skutočnú reformu SPP.

„Väčšina vyjednávacích tímov sa usiluje odstrániť environmentálne požiadavky zo súčasnej politiky,“ informovala Tatiana Nemcová zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti/BirdLife Slovensko, podľa ktorej by takýmto spôsobom bola reforma krokom späť a jej výsledkom len narastajúce problémy EÚ v oblasti životného prostredia.

„Vyzývame politikov, aby urobili všetko čo je v ich silách, aby a presadili skutočnú reformu,“ uviedla T. Nemcová. Reforma Spoločnej poľnohospodárskej politiky sa začala v roku 2010 a jej cieľom bolo „ozelenenie“ a zabezpečenie trvalej udržateľnosti.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *