Autor
Kategórie:
Nezaradené

Minister Ľ. Jahnátek prijal veľvyslanca Indickej republiky

V duchu vzájomnej spolupráce sa niesla prvá zdvorilostná návšteva veľvyslanca Indickej republiky v SR. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek privítal na pôde rezortu veľvyslanca Rajiva Misra a atašé Sunitu Kaul. Ich dialóg smeroval k možnostiam vzájomnej spolupráce, a to predovšetkým v oblasti pôdohospodárstva.

Ako zdôraznil veľvyslanec, považuje za nesmierne dôležité, aby sa v budúcnosti rozvinula úspešná bilaterálna kooperácia. Minister Ľ. Jahnátek vidí potenciál rozvoja najmä v odvetví poľnohospodárstva. Na našom trhu dnes v dovoze z tejto exotickej krajiny dominujú komodity ako kokosové a kešu oriešky, káva či ostatné olejnaté semená a cukry. Progresívne riešenia spolupráce naznačujú dohody so Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre, prípadne Technickou univerzitou vo Zvolene.
„India vyniká v oblasti vedy a výskumu v odvetviach prvovýroby, kam by sme mali smerovať aj našu budúcu spoluprácu. V prvom kroku by sme mali začať so vzájomnou výmenou skúsenosti práve v tejto oblasti. Je to efektívny spôsob ako vytvoriť prirodzené mosty medzi našimi krajinami,“ konštatoval minister Ľ. Jahnátek. Súhlasné stanovisko k návrhu ministra zaujali i predstavitelia indického veľvyslanectva. (MPRV SR)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *