Najväčším benefitom sú odborne zdatní ľudia

Spoločnosť ASRA pôsobí na Slovensku už 21 rokov. Za toto obdobie priniesla na trh ochrany rastlín mnoho špeciálnych a najmä kvalitných produktov od renomovaných zahraničných výrobcov z krajín EÚ, USA a Švajčiarska. Rok 2017 vďaka určitým zmenám na trhu považujú v spoločnosti z pohľadu jej postavenia za prelomový.

O budovaní nového obchodného a marketingového tímu s cieľom napredovať, zlepšovať kvalitu služieb a sortimentu výrobkov sme sa porozprávali s novým generálnym riaditeľom spoločnosti ASRA Ing. Valerom Kurincom, ktorý v minulosti pôsobil vo viacerých nadnárodných spoločnostiach zameraných predovšetkým na ochranu rastlín, ale aj na osivá, či špeciálne plodiny, väčšinou v riadiacich pozíciách.

Ako by ste zhodnotil súčasnú pozíciu spoločnosti ASRA na trhu?

Naša spoločnosť síce pôsobí na trhu dlhšiu dobu, avšak po určitých zmenách vo vzťahoch s materskými firmami, sme sa dostali do pozície absolútne nezávislej štandardnej obchodnej spoločnosti s prioritným zameraním na slovenský trh s ambíciami pôsobiť aj na trhoch okolitých štátov.

Aké sú priority a zameranie  spoločnosti?

Prioritou našej firmy je mať v portfóliu kvalitné produkty v rámci konvenčnej ochrany a v našej pozornosti sú aj ekologicky hospodáriaci roľníci, pre ktorých máme v ponuke prípravky na prírodnej báze s určením pre tento typ hospodárenia. V budúcnosti vidíme dosť veľký potenciál v tejto oblasti vzhľadom na zmeny a nazeranie na pestovanie plodín a výrobu potravín v EÚ. Aj naďalej plánujeme rozširovať naše portfólio prípravkov s cieľom mať čo najširší záber, komplexne riešiť požiadavky farmárov v oblasti ochrany rastlín. V tomto kontexte sme sa rozhodli vybudovať nový predajný a marketingový tím.

S čím novým plánujete prísť v najbližšej budúcnosti na trh?

V blízkej budúcnosti plánujeme vstúpiť na trh s osivami, najskôr s repkami a následne s ponukou hybridov kukurice. Odrodové pokusy sú už pripravené a v tejto sezóne ich predstavíme pestovateľom. Ďalšia oblasť, ktorá je pre nás úplne nová, sú granulované hnojivá.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *