Nové funkcie a nové modely manipulátorov

Do súčasnej ponuky poľnohospodárskych produktov značky JCB, patria okrem traktorov Fastrac, kolesových kĺbových nakladačov a iných strojov, aj teleskopické manipulátory, kde značka ponúka najširší sortiment modelov v kategórii poľnohospodárskych strojov. Silné zameranie značky na teleskopické manipulátory využíva ich potenciál na pre každý druh poľnohospodárskej činnosti, čo sa manipulácie s materiálom týka. Poradia si s čistením hál pre chov hydiny, taktiež v maštaliach pre hovädzí dobytok, ale aj s čistením výbehov, manipuláciou najrôznejších komodít, a okrem toho dokážu premiestňovať aj objemné a ťažké bremená.

Vytvorené pre každodenné potreby poľnohospodárov

Na predvádzacích dňoch JCB, spojených s krátkou tlačovou konferenciou na farme Jesenice pri Prahe, ktoré pripravila začiatkom júna materská spoločnosť JCB z Anglicka, bol prezentovaný kompletný sortiment všetkých vyrábaných strojov žlto-čiernej farby, určených do poľnohospodárstva. Jedno z predvádzacích stanovíšť patrilo práve teleskopickým manipulátorom.

V aktuálnej ponuke teleskopických manipulátorov JCB, vystupuje niekoľko modelov, pričom pod ich kapotami sa nachádzajú tak motory JCB Ecomax, ako aj JCB Diesel by Kohler, ktoré poskytujú stroju potrebný výkon, pri súčasnej nízkej spotrebe a splnení predpísaných emisných limitov. K základným charakteristikám strojov s teleskopickým ramenom na pravej strane vedľa kabíny, patrí nosnosť od 1,6 do 6 ton a výška zdvihu ramena od 4 do 9,5 m. „JCB dokáže ponúknuť ucelený sortiment teleskopických manipulátorov, ktoré pokryjú celé spektrum potrieb moderného poľnohospodárstva. Okrem štyroch nových modelov ide taktiež o vylepšenie už existujúcich teleskopických manipulátorov pre zlepšenie efektivity ich prevádzky a produktivity. Od modelov 516-40 až po 560-80, môžeme poskytnúť stroje pre každodenné potreby poľnohospodárov,“ povedal Richard Fox-Marrs, hlavný manažér poľnohospodárskej divízie JCB.

Celý článok v RN č. 35

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *