SABMiller zaznamenal v 1. polrok pokles zisku

Nadnárodná pivovarnícka spoločnosť SABMiller zaznamenala v 1. polroku obchodného roka 2015/2016 pokles zisku. Dôvodom boli nepriaznivé kurzové vplyvy, najmä oslabenie mien v Afrike a Latinskej Amerike. Informovala o tom agentúra Reuters.

Druhá najväčšia pivovarnícka skupina, ktorá tento týždeň dostala oficiálnu ponuku na prevzatie od svetovej jednotky Anheuser-Busch InBev, oznámila, že jej zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBIDTA) za šesť mesiacov do konca septembra 2015 klesol medziročne o 11 % na 2,9 miliardy USD (2,70 miliardy eur).
Tržby pivovarníckeho koncernu so sídlom v Londýne, ktorému patria známe značky ako napríklad Grolsch, Pilsner Urquell a Peroni, bez očistenia o kurzové vplyvy sa v sledovanom období znížili o 12 % na 10 miliárd USD. SABMiller až 80 % svojho zisku generuje v rýchlo sa rozvíjajúcich krajinách Južnej Ameriky, Afriky a Ázie.
Anheuser-Busch InBev podal v stredu 11. novembra oficiálnu ponuku na prevzatie svetovej dvojky na trhu s pivom SABMiller v hodnote 107 miliárd USD. Ak sa úspešne zrealizuje, vznikne pivovarnícky gigant, ktorý bude kontrolovať takmer tretinu svetového trhu s pivom.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *