Výsledky súťaže Traktor roka

Pri slávnostnom otvorení medzinárodného veľtrhu poľnohospodárskej techniky EIMA International , ktorá sa pred niekoľkými dňami uskutočnila v talianskej Bologni, vyhlásila medzinárodná odborná porota zložená z 24 členov z celej Európy výsledky súťaže Traktor roka.

Súťažilo sa v troch kategóriách. Do hlavnej kategórie Traktor roku Open field 2017 sa mohli prihlásiť traktory, ktoré sa dostali do sériovej výroby do septembra tohto roku. Parametre, podľa ktorých členovia poroty volili najlepší traktor, sú: motor, prevodovka, elektronika, hydraulika, kabína, komfort, inovatívne technické prvky, výbava na prianie a design.  V tejto kategórii zvíťazil Case IH Optum 300 CVX.

 

Kategória Traktor roku Best utility 2017 je pre traktory, ktoré dosahujú výkon najmenej 70 koní, majú motor aspoň so štyrmi valcami a ich celková hmotnosť nepresahuje 8500 kg. Sériová výroba musela tiež byť začatá do konca septembra. Parametre, podľa ktorých sa vyberal víťaz sú: motor, prevodovka, hydraulika, komfort, inovatívne technické prvky, výbava na prianie, design a univerzálnosť.  V tejto kategórii sa stal víťazom New Holland T5.120.

 

Traktorom roka v kategórii Best of specialized 2017 sa mohol stať  traktor pre vinohrady, sady, alebo špeciál do hôr, ktorého výroba začala tiež najneskôr do septembra tohto roka. Parametre hodnotenia boli: motor, prevodovka, komfort, obratnosť a design. Medzi špecializovanými traktormi zvíťazil  traktor Antonio Carraro Tony 9800 TR. Zo všetkých finalistov všetkých troch kategórií bol vybraný ešte Traktor roku 2017 s najlepším designom, ktorým sa stal Deutz-Fahr 6215 RCshift.

Viac sa dočítate v 48. čísle Roľníckych novín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *