Výstava Agrokomplex v novom formáte

Vážení vystavovatelia, ctení návštevníci, dámy a páni, je pre mňa veľkou cťou, že mám príležitosť prihovoriť sa vám a privítať vás na najväčšom a najslávnejšom poľnohospodárskom podujatí na Slovensku: 44. ročník Medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex sa na našom výstavisku koná v dňoch 17. až 20. augusta 2017.

Záštitu nad touto najvýznamnejšou agropotravinárskou výstavou prijala ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná, čím významne poctila toto jedinečné podujatie.

Nesmierne si vážim účasť všetkých vystavovateľov, ktorí aj napriek neľahkej situácii v poľnohospodárskom sektore prijali našu ponuku a aktívne sa zapojili do rozvoja tohoto odvetvia.

Inak ako v minulosti

Agrokomplex 2017 sme sa snažili pripraviť v novom formáte so zámerom urobiť túto výstavu inak ako boli tie predošlé. Program orientujeme na všetky vekové kategórie, a tak si prídu na svoje celé rodiny. Pre odbornú verejnosť sme pripravili diskusné stoly v nebývalom počte.

Súčasťou podujatia je 12. Národná výstava hospodárskych zvierat, 24. medzinárodná družstevno-kontraktačná výstava COOPEXPO a 3. ročník výstavy Torta roka.

Národnú výstavu hospodárskych zvierat sme pripravili v spolupráci so špecializovanými chovateľskými zväzmi. Divácky atraktívne je programové vystúpenie zvierat, prezentácia drobnochovu a odborné poradenstvo.

Na Gazdovskom dvore sa predstaví nové plemeno Slovenská dojná ovca.

Bohatý odborný program je doplnený o prezentáciu sokoliarstva, jazdy na koni pre návštevníkov, westernové jazdenie, a chýbať nebudú ani gulášové hody, podkúvanie koní a furmanské preteky v ťažkom ťahu. Mnohých návštevníkov určite zaujme aj prezentácia maľovania farbami, vyrobenými z pôdy.

Ťažiskom je interaktívny pavilón

Ťahákom výstavy je jedinečný interaktívny pavilón F, kde sa prezentuje expozícia Slovenský vidiek v minulosti a dnes.

Najlepšie slovenské potraviny, ocenené Značkou kvality, môžu návštevníci ochutnať v pavilóne M 1, a zároveň si tu budú môcť pozrieť Farmárske trhy, doplnené o možnosť zakúpenia farmárskych výrobkov.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *