Základom je poctivá švédska oceľ

Kľúčovým stavebným prvkom každého poľnohospodárskeho mechanizmu sú oceľové polotovary, ktoré vo výrobných fabrikách tvarovaním, rezaním, zváraním a množstvom iných technologických postupov, nadobúdajú tvar konečného produktu. Inak tomu nie je ani v prípade výroby teleskopických manipulátorov Merlo, schádzajúcich z výrobných liniek vo výrobnom závode Merlo v Talianskom meste Cuneo.

Na začiatku je surový materiál

Hŕstka slovenských farmárov sa v priebehu mája tohto roka vybrala na pozvanie spoločnosti Ematech s.r.o. na návštevu výrobného závodu teleskopických manipulátorov Merlo, na sever Talianska do mesta Cuneo. Počas prehliadky výrobných priestorov sa naskytla príležitosť vidieť zrod teleskopického manipulátora bledozelenej farby, kde na začiatku vystupuje iba zhluk oceľových polotovarov, ktoré na stanovišti za stanovišťom dostávajú svoj tvar a funkciu.

Úplným začiatok výrobného procesu teleskopických manipulátorov Merlo určených nielen do oblasti poľnohospodárstva, je príjem oceľových polotovarov v podobe plátov kvalitnej švédskej ocele rôznych hrúbok. Z oceľových platní sa v prvom kroku vyrezávajú požadované tvary súčiastok, pričom sa využívajú tri druhy rezania ocele. Oceľ sa vo fabrike vyrezáva pomocou lasera, taktiež pomocou kyslíka a využíva sa aj rezanie plazmou. Pri rezaní súčiastok z privezených oceľových platní je ich rozmiestnenie vopred navrhnuté tak, aby bol oceľový polotovar maximálne využitý, s minimálnym množstvom odpadových výpalkov. Spôsob rezania je odstupňovaný v závislosti a hrúbky platne tak, aby bol rez hladký a čistý, bez nutnosti ďalšieho obrábania. Nasledujúcim krokom výroby z vyrezaných oceľových súčiastok je proces ohýbania.

Celý článok v RN č. 33

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *