28.03.2017 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pre trvalé hodnoty s ponukou moderných produktov

Začiatkom februára usporiadala spoločnosť SUMI AGRO, s. r. o. odborné konferencie v Košiciach a Nitre. Konferencie boli zamerane na predstavenie noviniek a ucelených riešení pre ošetrovanie dôležitých poľných plodín ako sú repka, kukurica a hustosiate obilniny v nastávajúcej sezóne. Hostí zaujala aj problematika uplatňovania antirezistentnej stratégie v ochrane proti chorobám a škodcom.

Ing. Vladislav Bulak, obchodný a marketingový riaditeľ spoločnosti SUMI AGRO predstavil niektoré fakty o spoločnosti pôsobiacej na slovenskom trhu od roku 1993, ktorá bola v minulosti skôr v povedomí ako mala firma zaoberajúca sa osivami: „V posledných rokoch sme sa rozšírili, k dispozícii máme kompletné portfólio produktov pre ošetrenie plodín s ponukou komplexných riešení priamo u pestovateľa prostredníctvom nášho posilneného, odborného technicko - poradenského tímu.“ Čo sa týka obchodných aktivít spoločnosti, Sumi Agro v tomto roku podpísala významnú dohodu s partnerskou spoločnosťou FUTURECO zo Španielska - výrobcom  biostimulátorov a bioprípravkov na ochranu rastlín, ktorej v minulom roku zaregistrovali bioinsekticíd Nofly na báze parizitických húb Paecilomyces fumosoroseus.

„Filozofiou spoločnosti do budúcnosti je byť čo najlepšími, znížiť procesy zaťažujúce človeka na polovicu a zvýšiť náš výkon pri vytváraní trvalých hodnôt pre našich zákazníkov,“ povedal pri otvorení konferencie V. Bulak

Novinky pre rok 2017

„Pre nasledujúcu sezónu prinášame tri novinky – regulátor rastu Blade, insekticíd Sumi-Alpha 5 EW a fungicíd Prolectus,“ predstavil prípravky  Ing. Ján Murín zo spoločnosti Sumi Agro.

Regulátor rastu Blade obsahuje účinnú látku trinexapac-ethyl, ktorá ako zdôraznil zástupca spoločnosti, sa stala stabilnou súčasťou pestovateľských technológií. "Blade, tým, že nebrzdí rast koreňa, dokáže aj v nepoľahnutých porastoch zvýšiť úrodu," uviedol J. Murín. Hlavné výhody aplikácie sú v zvýšení odolnosti proti poliehaniu, skrátení dĺžky internódii, zosilnení stability a pevnosti stebla. Účinná látka je rastlinou rýchlo prijímaná, kde následne pôsobí systémovo a dlhodobo. Ošetrený porast účinnejšie využíva vodu a živiny, čo súvisí s podporou rozvoja koreňov s dosahom na kvalitu produkcie. Odporúčaná dávka je 0,5 litra na hektár pre pšenicu a 0,6 litra na hektár pre jačmeň. Vhodné obdobie pre aplikáciu je od konca odnožovania až do druhého kolienka s prioritným ošetrením prehustených porastov.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down