Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tradičné najväčšie jazdecké podujatie na východe Slovenska

Prvý júnový víkend (3. a 4. júna) sa v Košiciach konali jazdecké parkúrové preteky.

KOŠICE. Už 32 rokov organizuje jazdecký klub Slávia UVLF dvojdňové preteky na trávnatom parkúre v priestoroch jazdeckého areálu UVLF (Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie) v Košiciach. Cena rektorky UVLF Košice a Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti sú lákadlom nielen pre jazdcov, ale aj pre širokú verejnosť.
Hlavný rozhodca MVDr. Miloš Kravec spolu s rozhodcami MVDr. Jozefom Cigánekom, Janou Rindošovou, Bibiánou Zacharovou a Radovanom Stratilom vyhodnocovali a dohliadali na dodržiavanie pravidiel a správnosť výsledkov v jednotlivých súťažiach. Preteky sa tešia početnej účasti jazdcov nielen z Košíc a z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia. Celkovo sa predstavilo 90 súťažných dvojíc zo 40 jazdeckých klubov. Najpočetnejšia skupina jazdcov bola z jazdeckého klubu Timpex z Maďarska. Medzi jednotlivými súťažami bol pripravený pestrý program.
Pútavé vystúpenia jazdnej polície, voltížnej skupiny, detské divadielko či jazda na koníkoch oslovili deti i dospelých. Sobota sa začala piatimi súťažami so stupňami obtiažnosti od ZM po S (ZM - výška prekážok 80 cm, Z - výška prekážok 100 cm, ZL - výška prekážok 110 cm, L - výška prekážok 120 cm, S - výška prekážok 130 cm). Jazdci v jednotlivých súťažiach získali okrem stužiek aj finančné výhry. V súťaži č.1 - Cenu Mladý talent BUDO Sport získala Zuzana Hricová s koňom Barboletta z jazdeckého klubu Slávia Spišská Nová Ves. V súťaži č. 2 - Skok Z 100 cm Cenu PIEMONT s.r.o. vyhral maďarský jazdec Gyorgy Moravszki s koňom Le Grand.
V súťaži č.3 - Skok ZL 110 cm Cenu LCS Electronics s.r.o. dostal Szabó Gábor s koňom Timpex Genius z Maďarska. V súťaži č. 4 - Skok L 120 cm Cenu SIEMENS s.r.o. vybojoval Szabo Gábor s koňom Timpex Emlek. V súťaži č. 5 - Skok S 130 cm Cenu ČASS s.r.o. si zaslúžil Ján Cigán na koni Roka z jazdeckého klubu JMC Lužany pri Topli. Nedeľa zavŕšila preteky Majstrovskými súťažami, cenou Rektorky UVLF Košice a pohárom primátora mesta Košice.
V súťaži č. 6 - Skok Z 100 cm Cenu Jána Petruňáka získala Erika Caunerová na koni Nanette z jazdeckého klubu Reitgroup Pribula Prešov. V súťaži č.7 - Skok ZL 110 cm Cenu Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti vyhral Gábor Szabo na koni Timpex Genius z Maďarska. V súťaži č.8 - Skok L 120 cm Cenu CAMEA CAR s.r.o. dostal Gábor Szabo na koni Timpex Elmek z Maďarska. V súťaži č.9 - Skok S 130 cm Cenu rektorky UVLF Košice si zaslúžil Ján Cigán na koni Roka z jazdeckého klubu JMC Lužany pri Topli.
V kategórií detí sa majstrom  Východoslovenskej oblasti stala Zuzana Hricová na koni Barboletta z jazdeckého klubu Slávia Spišská Nová Ves. Z juniorov bola najúspešnejšia a titul majstra Východoslovenskej oblasti juniorov v skoku na koni získala Sofia Úporská na koni Esprit z jazdeckého klubu Slávia Spišská Nová Ves.
V súťaži seniorov najlepšie obstála dvojica Ján Cigán na koni Roka z jazdeckého klubu JMC Lužany pri Topli. Pohár Primátora mesta Košice získal Gábor Szabo na koni Timpex Emlek z Maďarska a zavŕšil tak vydarené jazdecké preteky, ktorým prialo počasie aj hojná návšteva priaznivcov tohto nádherného športu. Najbližšie parkúrové preteky sa budú konať  1.7,5.8. a 9.9. na jazdeckom areáli UVLF Košice.