04.01.2025 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kontrolný nákup ministra R. Takáča potvrdil, že potraviny zlacneli

Od nového roka vláda znížila DPH na potraviny, čo má za následok nižšie koncové ceny potravín na pultoch.

 "Je to čierne na bielom. Potraviny zlacneli. Za ten istý nákup sme po novom roku zaplatili takmer o päť eur menej ako minulý rok," povedal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč bezprostredne po nákupe.
        "Napriek najhorším verejným financiám, s ktorými sme prebrali krajinu a konsolidácii, ku ktorej sme museli pristúpiť, aby sa Slovensko nevydalo gréckou cestou, vláda Roberta Fica znížila DPH na potraviny. To viedlo aj k zníženiu aj reálnych cien potravín na pultoch, hoci opozícia a média tvrdili, že to tak nebude a strašili verejnosť zdražovaním. Neprajníci a amatérski babráci sa zase ukázali," dodal.
        Prvý nákup potravín urobil minister Takáč 19. decembra 2024. Zaplatil zaň 74,90 eura. Nákup tých istých potravín v tej istej predajni zopakoval 3. januára 2025, pričom výsledná cena na bloku bola 70 eur. Sadzba DPH pri všetkých potravinách klesla - z 20 percent na 19 percent a pri základných potravinách z 10 percent na 5 percent. Nakupované potraviny neboli v akcii.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2025 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down
Prehľad ochrany osobných údajov

Prehľad ochrany osobných údajov Tento web používa súbory cookie, aby sme vám mohli poskytnúť tú najlepšiu možnú používateľskú skúsenosť. Informácie o súboroch cookie sa ukladajú vo vašom prehliadači a plnia funkcie, ako je rozpoznanie vás, keď sa vrátite na našu webovú stránku, a pomáhajú nášmu tímu pochopiť, ktoré časti webu sú pre vás najzaujímavejšie a najužitočnejšie.