08.04.2022 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AEF tvorí históriu s novou generáciou ISOBUS

AEF, nadáciu Agricultural Industrial Electronics Foundation, založili v roku 2008 spoločnosti John Deere, CNH, Claas, AGCO, Kverneland Group, Grimme a Pöttinger. Dnes týchto osem výrobcov a tri asociácie spolupracujú ako kľúčoví členovia spolu s 200 ďalšími firmami na zlepšení kompatibility elektronických a elektrických komponentov v poľnohospodárskych strojoch medzi jednotlivými výrobcami.

Základným kameňom práce tejto nadácie je implementácia medzinárodných elektronických noriem. Okrem toho podporuje AEF vývoj a implementáciu nových technológií. Zatiaľ čo zámerom AEF je umožniť obojstranne výhodné prepojenia medzi výrobcami, snaha smeruje predovšetkým k ich koncovým zákazníkom, farmárom, ktorým chce týmto uľahčiť prácu a poskytnúť ekonomické výhody.

AEF napĺňa svoje ciele aj tým, že minulý mesiac predstavila ISOBUS systém novej generácie. Ten je zhruba 4000-krát rýchlejší ako pôvodná technológia ISOBUS, čo by malo umožniť presnejšie a rýchlejšie ovládanie agregovaných strojov. Vysokorýchlostný ISOBUS (High Speed ISOBUS, skrátene HSI), ktorý predstavuje míľnik v histórii poľnohospodárskej techniky bol po prvý raz predstavený nadáciou Agricultural Industry Electronics Foundation (AEF) na jej Plugfeste v Severnej Amerike počas veľtrhu Commodity Classic v New Orleans. Keďže sa požaduje ešte väčší výkon a automatizáci, s väčšou šírkou pásma a rýchlosťou pripojenia (4000-krát rýchlejšou, ako pôvodná technológia) otvorí HSI nové možnosti pre inovácie a bude slúžiť poľnohospodárskemu odvetviu budúcnosti.

Sme hrdí na to, že tento významný moment v histórii presného poľnohospodárstva ožíva po prvý raz na svete predvedením HSI,“ povedal Norbert Schlingmann, generálny manažér AEF a pokračoval: „HSI prinesie väčšiu presnosť pre budúcnosť a táto presnosť pomôže znížiť množstvo hnojív a pesticídov, zlepší agronómiu a umožní spoločnostiam ponúkať produkty, ktoré podporujú udržateľnosť." Tím demonštroval novú sieť HSI s digitálnymi kamerami a monitormi, ako aj s náradím a existujúcim displejom traktora.

ISOBUS, pôvodne predstavený pred 20 rokmi, sa vzťahuje na normu ISO 11783, označovanú aj ako „nervový systém“ poľnohospodárskych strojov, ktorý bezproblémovo prepája traktory s náradím a doplnkovými zariadeniami, ako sú displeje, joysticky a pod. So systémom ISOBUS stroje spolupracujú ako systém, čo je efektívnejšie, ako v prípade, ak každý komponent pracuje samostatne. Súčasný systém ISOBUS poskytuje dostatočný výkon pre dnešné aplikácie a zároveň umožňuje precíznym softvérovým inžinierom navrhnúť HSI pre budúcnosť.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down