Bratislava 14. februára (TASR) - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR hľadá na funkciu predsedu Úradu geodézie, kartografie a katastra (ÚGKK) SR odborníka - manažéra. Uviedla to pre TASR hovorkyňa MPRV Veronika Daničová v reakcii na štvrtkovú (13. 2.) výzvu opozičnej SaS, aby vláda odvolala z postu doterajšieho predsedu Juraja Cellera, ktorý koncom januára odstúpil. Nájsť človeka na post predsedu ÚGKK nie je podľa Daničovej ľahké.
"Na post aktívne hľadáme odborníka - manažéra. S ohľadom na aktuálnu situáciu nie je ľahké ho nájsť. Mediálnemu a opozičnému lynču nie je každý odborník ochotný sa vystaviť. Robíme všetko pre to, aby bola vláde predložená nominácia čo najskôr," spresnila Daničová.
Vláda by mala odvolať z funkcie predsedu ÚGKK Juraja Cellera, ktorý po kyberútoku na kataster oznámil koncom januára svoju rezignáciu. Uviedol to vo štvrtok na brífingu poslanec Národnej rady SR za SaS Alojz Hlina, spolu s predsedom mimoparlamentnej strany Maďarské fórum Zsoltom Simonom. Obaja vyjadrili obavu, že poriadne nefungujúci kataster môže umožniť nelegálne prevody nehnuteľností, napríklad pôdu neznámych vlastníkov.