25.09.2020 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poľovníci z Gemera začali dodávať do Farmfoods chladenú divinu

Krátky dodávateľský reťazec Farmfoods – Výnimočné potraviny, ktorý združuje slovenských farmárov prinesie na pulty svojich predajní ako jediný slovenský farmársky reťazec chladené jelenie a diviačie mäso.

Divina je vzácny sortiment. Vďaka typicky nízkemu obsahu tuku a cholesterolu, vysokému obsahu bielkovín, nenasýtených mastných kyselín a omega 3 kyselín prvé priečky vo výživových odporúčaniach. Na Slovensku je na pultoch obchodných reťazcov absolútny nedostatok diviny, lebo sa vyváža na ďalšie spracovanie prevažne do zahraničia.

Preto sa Farmfoods rozhodol zapojiť do svojho reťazca ďalšieho farmára, spoločnosť P M, ktorá má okrem poľnohospodárskych a lesníckych aktivít aj poľovnícke združenie. Disponuje revírmi Gemerský sad a Dolný Gemer. Divina žijúca vo voľnej prírode v údolí rieky Muránka, je dobre kŕmená. Poľovníci ju spracúvajú vo vlastnej modernej, novoskolaudovanej, rozrábke mäsa v Jelšave výlučne pre Farmofoods. Len správne ulovená zver a odborné hygienické ošetrenie po ulovení garantujú vynikajúcu kvalitu a bezpečnosť diviny.

V ponuke Farmfoods bude viacero druhov mias v rôznych gramážach. Diviačie mäso bude v predajniach celoročne v chladenej či v mrazenej forme. Jelenie mäso v čerstvom stave bude dostupné sezónne. Z diviačieho ale aj jelenieho mäsa budú v ponuke rebrá, stehno, plece a výrez na guláš. Z diviačieho mäsa si ďalej budú zákazníci môcť kúpiť aj krkovičku a karé, z jelenieho zase roštenku. Na objednávku bude z oboch druhov aj krehká sviečková.

 

Spoločnosti združené v projekte Farmfoods dodávajú široký sortiment výhradne slovenských výrobkov už v 41 vlastných predajniach. Včera sa totiž otvorila ďalšia, v bratislavskej Eurovei.

TS

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down