8. ročník farmárskeho festivalu Mňam Fest

Slovenský mliekarenský zväz spolu so Slovenským zväzom prvovýrobcov mlieka a Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pozýva v sobotu 16. septembra o 10.00 h na Námestie Ľudovíta Štúra v Bánovciach nad Bebravou na otvorenie 8. ročníka farmárskeho festivalu Mňam Fest. Pravidelne naň zavíta viac ako desaťtisíc návštevníkov.

Tento ročník bude výnimočný spustením úspešného projektu „Adoptuj Kravičku“. Jeho cieľom je zvýšenie spotreby mlieka a mliečnych výrobkov pôvodom zo Slovenska. Projekt ako webová aplikácia je určená hlavne deťom, školám, širokej verejnosti a umožňuje fiktívnu adopciu kravičky žijúcej na farme jednotlivcovi aj kolektívu. Ide o reštart pôvodného úspešného projektu.
Na podujatí sa zúčastní Gabriela Matečná, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Stanislav Voskár, prezident Slovenského mliekarenského zväzu, Alexander Pastorek, predseda Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka a Margita Štefániková, výkonná riaditeľka Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka
Tlačová konferencia o spustení projektu sa bude konať po skončení úvodných vystúpení cca o 10.15 h v stane Slovenskej mliečnej rodiny.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *