25.07.2023 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Silné krupobitie s extrémnymi škodami

Búrka sprevádzaná silným krupobitím v stredu 19.7. popoludní  spôsobila poľnohospodárom vážne škody na východnom Slovensku.

Krúpy miestami s priemerom väčším než 3 cm v kombinácii s víchricou spôsobili extrémne škody predovšetkým na porastoch repiek, obilnín, kukurice, sóje, slnečnice. Nepriaznivým počasím postihnuté oblasti sú predovšetkým v okresoch Michalovce a Sobrance, ale lokálne sa vyskytli aj škody v okrese Prešov.

Počiatočné odhady Agra poisťovne hovoria o poškodených plochách okolo 7 000 ha ornej pôdy, 1500 ha pasienkov, 1 ha ovocia a 78 ha viniča a škody na poľnohospodárskych plodinách sa môžu vyšplhať do výšok 6 až 8 miliónov EUR.

Agra poisťovňa zaisťuje každému svojmu klientovi čo najrýchlejší priebeh likvidácie škôd zo strany vysoko kvalifikovaných odborníkov, ktorí sú sami aktívnymi poľnohospodármi. „Profesionálne vykonaná likvidácia vzniknutých škôd našimi likvidátormi a rýchle vyplatenie poistného plnenia poľnohospodárom sú pre nás tou najvyššou prioritou,“ doplnil Ing. Dalibor Bán, riaditeľ Agra poisťovne.

MALVÍNA GONDOVÁ

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down