09.04.2014 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrárna komora Slovenska žiada doplnenie prívodových kanálov

Agrárna komora Slovenska (AKS) žiada všetky zainteresované štátne inštitúcie, aby preverili súčasný stav prívodových kanálov. "V záujme riešenia mimoriadne nepriaznivej situácie žiadame ich o naplnenie vodou," vyzvala predsedníčka AKS Helena Patasiová.

"Máme rieky, ktoré pretečú našou republikou do mora bez toho, aby sa využili v dostatočnej miere na zavlažovanie. Viacerí podnikatelia chceli na vlastné náklady vyčistiť a sfunkčniť prívodový kanál. Chodili z jednej inštitúcie do druhej, ale nikto im nevydal povolenie ani súhlas," konštatovala.
Podľa jej slov v súčasnosti by mohli byť nápomocné aj miestne obecné samosprávy, pretože majú možnosť zamestnávať občanov, ktorých úrady práce evidujú ako nezamestnaných. "Je to výzva aj pre nich a možnosť poskytnúť prácu nezamestnaným v rámci verejnoprospešných prác," povedala Patasiová. Dodala, že kritické suché obdobie bude mať nemalou mierou vplyv na tohtoročné hospodárske výsledky nielen na úseku rastlinnej výroby, ale následne aj na dostatočné zabezpečenie objemových krmovín pre hospodárske zvieratá. "To, že v noci z utorka (8. 4.) na stredu (9. 4.) trocha zapršalo, nič neznamená. Situácia vyžaduje vážny a disciplinovaný prístup každého z nás," zdôraznila Patasiová.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down