13.02.2018 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AGRION: V predaji teleskopov sme bližšie k vyspelej Európe

V roku 2017 bolo na Slovensku prihlásených 200 nových teleskopických manipulátorov, čo je o viac ako 10 percent menej, ako v roku 2016. Vtedy sa na Slovensku predalo celkovo 223 teleskopických manipulátorov.

Podľa údajov, ktoré spracoval AGRION - Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR zo zdrojov Prezídia Policajného zboru sa trhovou jednotkou s podielom 35,5 percenta stala značka MANITOU. Jej podiel je takmer nezmenený, ako v roku 2016.

Trhovou dvojkou sú teleskopické manipulátory JCB, ktorých bolo prihlásených 63 kusov. Dve najpredávanejšie značky spolu obsadili presne dve tretiny trhu. Tretie miesto patrí manipulátorom MERLO, štvrté je DIECI a piaty NEW HOLLAND.

Región

Z hľadiska regionálnej štruktúry prihlasovania teleskopických manipulátorov boli najúspešnejšími Nitriansky a Trnavský kraj. Jediným okresom v Nitrianskom kraji, kde nebol prihlásený žiadny nový stroj je Šaľa a v Trnavskom kraji okres Skalica. Priaznivo skončilo aj východné Slovensko (Košický a Prešovský kraj), kde bez teleskopov zostali len okresy Kežmarok, Sabinov a Spišská Nová Ves. Celkovo nebol nový teleskopický manipulátor prihlásený v štvrtine okresov Slovenska.

Viac sa dočítate v RN č. 7/2018

Ing. JURAJ HUBA

Riaditeľ sekretariátu AGRION

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down