AGROFILM štartuje v pondelok

Už v pondelok 2. októbra 2023 o 10,00 hod v NPPC Lužianky  sa začína  39. ročník Medzinárodného filmového festivalu  AGROFILM. 

Organizátor Národné poľnohospodárske a potravinárske centrumv Lužiankach pripravil pestrý program až do soboty 7. októbra 2023.    

Počas festivalového týždňa  môžu diváci vidieť hodnotné dokumentárne filmy z  22 krajín sveta. Tradične sú najviac zastúpení tvorcovia z krajín ako Česko, Maďarsko, Nemecko a, samozrejme, Slovensko. Autori prihlásili spolu 90 dokumentov, v ktorých často rezonujú aktuálne témy ochrany pôdy, vody a trvalo udržateľné hospodárenie v prospech nielen človeka, ale aj nášho životného prostredia.

Festivalové filmy budú môcť diváci sledovať každý deň online na www.agrofilm.sk. Tentokrát si diváci môžu  filmy pozrieť až na  14-tich premietacích miestach. Na univerzitnej  pôde SPU v Nitre, UKF Nitra, UK Bratislava, TU Zvolen, UVLF Košice. Festival Agrofilm príde znova aj do Brezna (Synagóga), Trnavy (Malý Berlín), Tatranskej Lomnice (Múzeum TANAP), Štiavnických Baní a, samozrejme, sa bude premietať v NPPC Lužianky, NPPC Bratislava a v kinosále Mlyny Cinemas v Nitre. Tento rok  festival vycestuje aj do Rišňoviec a prvýkrát sa bude premietať aj na Palisádach v Bratislave, na pôde Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Európska únia núti výrobcov primiešavať hmyz do múky“. „Európski manipulátori zničili našu živočíšnu výrobu, aby mohli ku nám dovážať svoj potravinársky odpad, ktorý my zjeme“.  Vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku,  Vladimír Šucha, zástupcovia SPPK, generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka a pozvaní odborníci budú v stredu 4.10.2023 v NPPC v Lužiankach diskutovať a na základe poznatkov výskumu vyvracať tie najčastejšie mýty a nezmysly o poľnohospodárstve na Slovensku a v EÚ. Diskusné fórum na tému  Krotíme hoaxy môžete sledovať aj online.   Odborné témy sa spoja aj s kultúrou a hostia sa budú môcť v závere zúčastniť vernisáže umeleckých diel Marty Horníkovej. 

Medzinárodná porota vybrala zo 42 súťažných filmov 14 výnimočných a rozhodla o víťazoch. Ocenené filmy budú známe až 6. októbra 2023, keď si ich tvorcovia preberú ceny na  záverečnom slávnostnom ceremoniáli v priestoroch multikina Mlyny Cinemas v Nitre. Príjemnú atmosféru týchto chvíľ dotvorí svojím vystúpením aj ambasádorka festivalu Dominika Titková.

Vstup na všetky festivalové podujatia je zadarmo.  Želáme Vám veľa filmových zážitkov.

Všetky informácie o festivale sú na  www.agrofilm.sk.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down