01.06.2023 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrominister uviedol do funkcie generálneho riaditeľa a námestníka SPF

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš uviedol vo štvrtok do funkcie dvoch najvyšších predstaviteľov Slovenského pozemkového fondu (SPF), a to generálneho riaditeľa Henricha Haščáka a námestníka Mariána Bullu.

Zmenu vo vedení fondu s účinnosťou od 1. júna 2023 v stredu (31. 5.) na Bírešov návrh schválila vláda SR. Cieľom tejto zmeny je podľa Bíreša "odpolitizovať SPF a doviesť túto, pre pôdohospodárstvo dôležitú organizáciu, ktorá spravuje štátne pozemky, do parlamentných volieb pod vedením odborníkov". "Výmena vedenia SPF je jednou z hlavných priorít, ktoré som deklaroval po nástupe na čelo agrorezortu," dodal Bíreš.
        Haščák bol od septembra 2022 do 31. mája 2023 štátnym tajomníkom na MPRV. Predtým pôsobil aj v štátnom podniku Vodohospodárska výstavba a v predstavenstve Bratislavskej vodárenskej spoločnosti.
        Bulla v roku 2021 pôsobil ako riaditeľ sekcie kontroly a sekcie štátnej pomoci v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Predtým bol aktívny v oblasti geodetických a kartografických prác.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down