03.05.2023 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agropodpory podľa strategického plánu EÚ v sektoroch upraví nariadenie

Pravidlá poskytovania podpory vo vybraných poľnohospodárskych sektoroch podľa strategického plánu spoločnej agropolitiky EÚ upraví nariadenie, ktorého návrh v stredu schválila vláda.

"Toto nariadenie vlády upravuje pravidlá poskytovania podpory na vykonávanie opatrení Strategického plánu Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) v sektore ovocia a zeleniny, mlieka a mliečnych výrobkov, bravčového, ovčieho a kozieho mäsa a zemiakov," spresnil predkladateľ Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.
        Nariadenie vlády podľa agrorezortu upravuje aj niektoré podmienky pre uznávanie právnických osôb ako organizácií výrobcov, združení organizácií výrobcov lebo skupín výrobcov v agrosektore.
        MPRV dodalo, že návrhom nariadenia vlády sa zároveň ustanovujú podrobnejšie vnútroštátne pravidlá týkajúce sa podávania žiadostí o schválenie poskytnutia podpory na opatrenia v sektore ovocia a zeleniny alebo v sektore ďalších vybraných výrobkov, ako aj podávania žiadostí o poskytnutie preddavku tejto podpory.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down