28.02.2022 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrorezort je aktívny pri riešení mimoriadnej situácie

Agrorezort je aktívny pri riešení mimoriadnej situácie. Uviedol to odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR po pondelkovom rokovaní krízového štábu ministerstva pôdohospodárstva.

Na rokovaní sa opätovne zúčastnili zástupcovia Zväzu obchodu (ZO) SR, Slovenskej aliancie moderného obchodu (SAMO), Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR, Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK), Agrárnej komory Slovenska (AKS) a Potravinárskej komory Slovenska (PKS) a konkrétnych obchodníkov.
      Hlavným bodom programu rokovania bola aktuálna situácia so zásobovaním potravinami na území SR a súčinnosť pri realizovaní humanitárnej pomoci pre obyvateľov Ukrajiny, ktorí hľadajú útočisko na Slovensku v dôsledku ozbrojeného konfliktu vo svojej domovine.
      Agrorezort naďalej monitoruje zásoby strategických tovarov v obchodných sieťach a ich distribučných skladoch v zmysle Memoranda o zabezpečení dostatočnej potravinovej zásoby v čase núdzového stavu, ktoré podpísali obchodníci s MPRV SR počas pandémie ochorenia COVID-19. Obchodníci na rokovaní opäť deklarovali, že stav zásob je dostatočný a zásobovanie v obchodoch plynulé na celom území Slovenska.
      V súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie na území SR (platí od 26. februára) poskytne MPRV SR pri realizovaní humanitárnej pomoci skladové priestory pre potravinový a iný nevyhnutný tovar v rezortných prevádzkach (ŠVPS a LPM Ulič), ktoré sú situované v blízkosti hraníc s Ukrajinou.
      MPRV dodalo, že bola zároveň aktualizovaná kapacita lôžok, ktoré agrorezort dokáže poskytnúť pre potreby ubytovania vojnových utečencov z územia Ukrajiny. Momentálne ide už o vyše 700 takýchto lôžok v organizáciách pod gesciou MPRV SR.
      Agrorezort sa podľa pokynov ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (nominant OĽANO) aktívne zúčastňuje aj na rokovaniach koordinačného štábu Ministerstva vnútra SR a je plne súčinný pri realizovaní pomoci a vyplývajúcich úloh na zvládnutie mimoriadnej situácie.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down