20.04.2022 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrorezort nedisponuje kompetenciou kontrolovať ceny či marže potravín

Agrorezort nedisponuje kompetenciou kontrolovať ceny či marže obchodníkov pri potravinách a zverejňovať ich. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na brífing mimoparlamentnej opozičnej strany Dobrá voľba a Umiernení.  

"V možnostiach MPRV SR je monitoring spotrebiteľských a odbytových cien na mesačnej báze. Pripomíname, že deklaráciou sa obchody zaviazali k cenovej stabilite, teda že trend vývoja spotrebiteľských cien a marží 13 najkupovanejších druhov potravín bude vyvážený s vývojom nákupných cien bez odchýlok v neprospech spotrebiteľa," priblížilo ministerstvo pôdohospodárstva.
      Predseda strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker v utorok na brífingu vyzval vládu, aby zabezpečila kontrolu a povinné zverejňovanie marží pri základných potravinách.
      "Žiadame vládu, aby zaviedla kontrolu a povinné zverejňovanie marží obchodníkov na 13 základných druhov potravín. Iba tak sa dozvieme, či obchodníci dodržali slovo," povedal podpredseda strany Alojz Hlina. V reakcii na silný rast cien zaviedli kontrolu marží pri cene pohonných hmôt v Česku, Slovensko sa podľa neho môže týmto príkladom inšpirovať.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down