19.08.2014 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrorezort nie je spokojný s návrhom rozpočtu na budúci rok

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR nie je s navrhovaným stavom rozpočtu na rok 2015 spokojné. Uviedol to dnes pre TASR hovorca agrorezortu Peter Hajnala v reakcii na návrh rozpočtu verejnej správy na nasledujúce roky, ktorý v piatok (15. 8.) zverejnil rezort financií.

"MPRV následne využije všetky dostupné možnosti navýšenia limitu na krytie nevyhnutných výdavkov, najmä v oblasti podpory vidieckej zamestnanosti a potravinových kontrol," spresnil.
Pripomenul zároveň, že v porovnaní s rokom 2014 sa pre rok 2015 rozpočtovej kapitole MPRV navrhuje navýšenie celkových výdavkov o necelých 7 %. "Toto zvýšenie je však spôsobené alokáciou finančných prostriedkov EÚ a spolufinancovania v rámci tretieho programového obdobia," zdôraznil.
Vlastné prostriedky štátneho rozpočtu podľa jeho informácií poklesli oproti roku 2014 o takmer 13 % z titulu konsolidačných opatrení v rámci reformy ESO 2. "MPRV SR si navýšenie rozpočtu uplatnilo formou tzv. prioritných výdavkov kapitoly," dodal.
Kapitola MPRV SR bude mať v roku 2015 k dispozícii celkové zdroje vo výške 1,18 miliardy eur, čo v porovnaní so schváleným rozpočtom 2014 predstavuje nárast o 75,8 milióna eur, alebo 6,84 %. Výdavky EÚ a spolufinancovania sa rozpočtujú v sume 1,10 miliardy eur, čo predstavuje medziročný nárast o 87,3 milióna eur, teda o 8,59 %.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down