07.08.2014 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agrorezort pre ruské embargo sprísňuje hraničné kontroly potravín

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR sprísňuje v týchto dňoch kontroly na hraniciach, aby dovážané potraviny spĺňali normy platné na Slovensku. Uviedla to pre TASR hovorkyňa MPRV Radka Kulaviaková v súvislosti s hroziacim embargom aj voči slovenskej agroprodukcii zo strany Ruska.

"MPRV vzniknutú situáciu dôsledne monitoruje. V súčasnosti nevieme predikovať vecný a časový rozsah možných sankcií zo strany Ruska voči EÚ. S okamžitou platnosťou sprísňujeme kontroly na hraniciach, aby dovážané potraviny spĺňali všetky stanovené normy platné na území SR," spresnila.
Ako informovali zahraničné agentúry, Rusko od dnešného dňa zakazuje dovoz potravín z EÚ, USA, Nórska, Kanady a Austrálie. Ruský premiér Dmitrij Medvedev dnes na stretnutí kabinetu oznámil, že zákaz sa týka dovozu ovocia, zeleniny, mäsa, rýb a mliečnych produktov, v platnosti má byť jeden rok.
Rozhodnutie Moskvy nasledovalo po najnovšom kole sankcií, ktoré voči Rusku zaviedla minulý týždeň Európska únia. Sprísnené sankcie sa prvýkrát zameriavajú na celé sektory hospodárstva.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down