15.06.2023 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Agroskupina chce v Lehote pod Vtáčnikom postaviť objekty na živočíšnu výrobu

Agroskupina Poľno Vtáčnik plánuje na svojej farme v Lehote pod Vtáčnikom (okres Prievidza) postaviť viaceré objekty na živočíšnu výrobu.

Zámer predložila orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie, sleduje ním tiež zlepšenie komfortu zvierat a prechod na exteriérové ustajnenie dojníc.
        Spoločnosť plánuje v areáli postaviť trojicu prístreškov pre ustajnenie hovädzieho dobytka s celkovou kapacitou 360 dojníc, ktoré budú naviazané na existujúci kravín. Jej zámerom je i realizácia záchytnej žumpy, vaku na hnojovicu, ako i maštale pre teľatá s kapacitou 350 teliat.
        "Realizáciou navrhovaných objektov ustajnenia dôjde k zmene počtu hospodárskych zvierat oproti súčasnému stavu. Ich počty sú premenlivé z dôvodu životného cyklu," ozrejmil investor v zámere. Teľatá v Lehote pod Vtáčnikom chovajú do veku šiestich mesiacov, potom sa presúvajú do iných fariem v rámci okresu, vysokoteľné jalovice sa vracajú naspäť do Lehoty pod Vtáčnikom.
        Firma výstavbou objektov tiež sleduje zlepšenie životného komfortu hospodárskych zvierat, respektíve uvoľnenie priestorov v existujúcej maštali pre budúcu novú technológiu dojárne. Súvisiacou infraštruktúrou v podobe žumpy a vaku chce zabezpečiť potrebné kapacity na uskladnenie hnojovice po ukončení prevádzky pôvodných zásobníkov.
        Objekty živočíšnej výroby sa nachádzajú vo vzdialenosti 270 metrov a viac od najbližšej obytnej zástavby na uliciach Hájska, Krížna, Dubinky a Obrancov mieru, deklarovala agroskupina.
        S výstavbou objektov chce spoločnosť začať po získaní stavebného povolenia, čas výstavby odhadla na dva roky. Celkové investičné náklady na realizáciu objektov a súvisiacej infraštruktúry majú dosiahnuť 946.000 eur.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down