14.11.2013 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ahold predáva svoje obchody na Slovensku

Reťazec Ahold, ktorý na Slovensku prevádzkuje obchody Hypernova a Albert, dosiahol dohodu so spoločnosťou Condorum o predaji svojich podnikateľských aktivít v SR. Informovali o tom zástupcovia spoločnosti.

Finančné detaily transakcie neboli uzavreté, ale táto okolnosť nemá na spoločnosť Ahold podstatný vplyv. Transakcia podlieha ešte schváleniu príslušných orgánov. Vysporiadanie transakcie sa očakáva v prvej polovici roku 2014.
Ahold podrobne preskúmal strategické možnosti a rozhodol sa predať slovenskú časť svojich podnikateľských aktivít. Odchod zo Slovenska umožní jeho manažmentu sústrediť sa na pokračovanie úspešného rozvoja podnikateľských aktivít v ČR.
Na Slovensku prevádzkuje Ahold 24 obchodov, pričom v roku 2012 dosiahol čisté tržby v hodnote 159 miliónov eur. V Čechách Ahold prevádzkuje 283 obchodov pod značkou Albert s čistými tržbami na úrovni 1,76 miliardy eur.
Condorum v súčasnosti prevádzkuje viac ako 90 obchodov pod značkami Terno a Moja Samoška, s vlaňajšími čistými tržbami 127 miliónov eur. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down