05.09.2014 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Apelujú na prvenstvo

NITROPÉT SLOVAKIA s.r.o. so sídlom vo Veľkom Mederi je dcérskou spoločnosťou významného maďarského výrobcu umelých hnojív, firmy Nitrogénművek Zrt. Fabrika vyrába umelé hnojivá už vyše 80 rokov. Niektoré z nich sa za tú dobu aj vďaka Ing. Jurajovi Véghovi, konateľovi spoločnosti Nitropét Slovakia stali akýmsi pojmom aj medzi slovenskými pestovateľmi. Na Agrokomplexe sme ho našli na tradičnom mieste v pavilóne A.

Spoločnosť má vybudovanú distribučnú sieť v celej Európe – v Rumunsku, Srbsku, Poľsku, Nemecku, Taliansku a samozrejme v Slovenskej republike. Podľa slov konateľa spoločnosti Nitropét Slovakia firma veľmi slušne napreduje každým rokom, investuje, buduje, stavia a kupuje nové technológie, čo sa odzrkadľuje na kvalite vyrábaných hnojív. „Vyzerá to tak, že z hľadiska výroby dusíkatých hnojív máme momentálne jednu z najlepších kvalít v Európe,“ uviedol J. Végh .

Najväčší úspech na území Slovenska aj Českej republiky majú granulované dusíkaté hnojivá. Liadok 27 % je už niekoľko rokov pojmom medzi pestovateľmi a jedným z najzaujímavejších artiklov v oboch krajinách. Okrem moderných, granulovaných hnojív sa vo fabrike ešte pôvodnou technológiou vyrábajú aj prilované hnojivá. Do dvoch rokov by mala byť do prevádzky uvedená ďalšia výrobná linka na výrobu granulovaných hnojív, čo so sebou podľa J. Végha ponesie ešte vyššiu kvalitu.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down