23.01.2022 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Argentína vyviezla vlani víno za rekordných vyše 800 mil. USD

Argentína zaznamenala vlani rekordný vývoz vína, pod čo sa podpísal najmä dopyt v Spojených štátoch, Brazílii či v Británii. Informovalo o tom cez víkend argentínske ministerstvo zahraničných vecí, ktoré citovala agentúra AFP.

Ako ministerstvo uviedlo, v roku 2021 vyviezla Argentína fľaškované víno v hodnote 817 miliónov USD (719,95 milióna eur), čo predstavuje historické maximum. Predchádzajúci rekord zaznamenala v roku 2012, v ktorom vyviezla víno v hodnote 786 miliónov USD.    
      V najväčšej miere smerovalo argentínske víno do Spojených štátov, Brazílie a Kanady a v prípade európskych trhov do Británie a Holandska, ukázala správa ministerstva, ktorá vychádzala z údajov argentínskeho vinohradníckeho inštitútu INV. Vývoz sa v porovnaní s rokom 2020 zvýšil aj do Číny, Mexika, Paraguaja, Francúzska a Švajčiarska, pričom najväčší záujem bol o odrody Malbec, Cabernet Sauvignon a Chardonnay.
      Rok 2021 bol pre Argentínu z pohľadu obchodu celkovo úspešný. Krajina v ňom zaznamenala obchodný prebytok takmer 15 miliárd USD, čo je jeden z najväčších obchodných prebytkov juhoamerickej ekonomiky za posledné desaťročie.      

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down