02.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Avizované trestné podanie bude doručené prokuratúre až 3. júna

Na podnet generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jozefa Kissa bude avizované trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR doručené napokon nie 2. júna, ale až v piatok 3. júna.

Ako informovala PPA, trestné oznámenie je výsledkom mimoriadneho preverenia činnosti sekcie riadenia rizík a prevencie protispoločenskej činnosti. Keďže na základe tohto preverovania vznikli nové závažné skutočnosti, je potrebné ich dôsledne skompletizovať, a preto je potrebný väčší časový priestor. PPA považuje za dôležité, aby podané trestné oznámenie bolo kompletné a správne.
      Medzi novými skutočnosťami, ktoré identifikovalo hĺbkové preverenie, je aj nález, že v agende týkajúcej sa subjektu, o ktorom generálny riaditeľ v stredu (1. 6.) hovoril na tlačovej konferencii, chýba 200 strán spisu, ktorý zamestnankyňa sekcie riadenia rizík a prevencie protispoločenskej činnosti prevzala kompletný, čo potvrdila svojím podpisom.
      Podľa PPA existuje riziko, že táto časť dokumentácie skončila v rukách subjektu, ktorého sa týkala.
      Ako v stredu informoval generálny riaditeľ PPA Kiss, nemenovaný zamestnanec agentúry poskytol citlivé informácie subjektu, ktorý "je v silnom konflikte s PPA a je obvinený z trestného činu subvenčného podvodu". Oznámil, že 2. júna plánuje vo veci podať trestné oznámenie.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down