22.03.2022 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bayer Expert Fórum - inovácie a komplexné riešenia pre prax

V centre pozornosti odbornej konferencie spoločnosti Bayer boli aj tentoraz rozsiahle inovácie a komplexné riešenia v ochrane poľných plodín. Predstavené boli novinky proti chorobám a škodcom poľných plodín pre sezónu 2022, taktiež osvedčené prípravky, ako aj ucelené technológie ochrany proti chorobám, škodcom a burinám. Ponuku spoločnosti rozšírila nová generácia hybridov Dekalb – FielShield a SiloEXTRA.

Program konferencie spoločnosti Bayer predstavil jej obchodný manažér pre Slovenskú republiku Ing. Vladimír Fúzik. V  úvode informoval o ukončení fúzie spoločností Monsanto a Bayer, ktorej výsledkom je celosvetovo pôsobiaca spoločnosť s vedúcim postavením vo vývoji, výrobe a zásobovaní poľnohospodárov prípravkami na ochranu rastlín a osivami, pričom ročne do výskumu a vývoja nových inovatívnych produktov spoločnosť investuje viac ako 2 miliardy eur. 

Ako ďalej V. Fúzik uviedol - portfólio prípravkov spoločnosti Bayer je rozsiahle a pokrýva všetky oblasti ochrany plodín v moridlách, herbicídoch, fungicídoch a insekticídoch vrátane pomocných prípravkov. Spoločnosť Bayer v roku 2022 prináša na trh viaceré novinky na ochranu rastlín, konkrétne insekticídne moridlo Buteo® start - určené na ošetrenie osiva repky, taktiež nový biologický insekticíd Flipper®. Portfólio kukurice posilnili o osem nových hybridov, ktoré podľa zástupcu spoločnosti patria k najvýkonnejším na trhu. Osivá repky doplnil nový vysokoúrodný hybrid DK Exbury.

Efektívne v ochrane repky na jar

„Rok 2021 bol v chemickej ochrane náročný, keďže pre reštrikcie ubudli ďalšie insekticídne a fungicídne účinné látky. Čo sa týka zdravotného stavu porastov repky - skoro na jar nás prekvapili poškodenia spôsobené skočkou repkovou, ktorá porasty napadla už v priebehu jesene. Na jar, po vlnách oteplenia, sa na repke objavili krytonosy. Niektorí pestovatelia váhali s ošetrením pre zúžené možnosti v insekticídnej ochrane," uviedol Ing. Ján Hanuska, marketingový manažér spoločnosti Bayer. Výsledkom úsilia spoločnosti Bayer s cieľom priniesť do praxe ekonomicky výhodné riešenia, bolo uvedenie insekticídneho systému D-ACT na ochranu proti cicavým a žravým škodcom s kontaktným a systémovým účinkom. J. Hanuska zdôraznil, že systém D-ACT má ambíciu nahradiť doposiaľ účinné riešenia, ktorým autorizácia skončila. Je založený na prípravkoch Decis® 50 EW a Kestrel®. Kombinácia účinných látok deltamethrin v Decise®acetamiprid v prípravku Kestrel® sú zárukou direktívneho, zároveň systémového riešenia škodcov v repke, kukurici a zemiakoch. K dispozícii pre pestovateľov sú nielen v komerčnom balíčku, ale aj samostatne.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down