12.08.2014 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Belgičania iniciatívou "pearfies" bojujú proti ruskému zákazu dovozu ovocia z EÚ

Belgičania masovo zareagovali na výzvu jesť viac domáceho ovocia ako reakciu na bojkot zo strany ruského prezidenta Vladimira Putina na dovoz ovocia a zeleniny z krajín EÚ. Uviedla dnes tlačová agentúra Belga.

Napríklad predaj belgických hrušiek Corina sa od zavedenia ruských sankcií zdvojnásobil. Túto informáciu potvrdili aj flámske denníky Limburg Het Belang a Gazeta van Antwerpen.
Občania Belgicka viac ako ústretovo zareagovali na odkazy na sociálnej sieti Twitter, kde ľudia sériovo uverejňovali fotky ako jedia hrušky. Tieto fotografie sa medzitým stali známe ako "pearfies", čo je slovná hračka z anglických slov "pear" (hruška) a "selfie", čiže fotografický autoportrét.
Podľa riaditeľky exportnej ovocinárskej spoločnosti LTFresh Petry Wautraetsovej internetové výzvy a iniciatívy "pearfies" dosiahli svoj cieľ, čo potvrdzujú aj obraty v domácich supermarketoch. Týka sa to najmä predaja hrušiek Corina, druh hrušiek z rodiny Conference, ktoré sa dostávajú do predaja začiatkom augusta.
Belgičania napodobnili podobnú iniciatívu Poliakov, ktorí po zákaze dovozu poľských jabĺk do Ruska prostredníctvom spoločenských sietí Facebook a Twitter rozbehli akciu "Jedzte jablká proti Putinovi". Poľsko je najväčším vývozcom jabĺk na svete.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down