17.01.2014 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bezcenné akcie možno previesť do konca roka

Ak sa občania Slovenskej republiky rozhodnú previesť svoje bezcenné papiere z prvej vlny kupónovej privatizácie na Fond národného majetku (FNM) SR, môžu tak urobiť do konca roka 2014. Fond preplatí poplatok za vedenie účtu majiteľa za aktuálny rok, ako aj za predchádzajúce dva kalendárne roky. Cenné papiere môžu občania do konca tohto roka previesť bezodplatne prostredníctvom obchodných miest spoločnosti Dlhopis či na vybraných pobočkách Slovenskej pošty.

"Obchodné miesta Slovenskej pošty sú regionálne rozmiestnené tak, aby sme občanom minimalizovali ich cestovné náklady a časové straty pri rozhodnutí previesť cenné papiere na FNM. Zoznam týchto pobočiek je aj na internetových stránkach FNM a na stránkach spoločnosti Dlhopis," informoval na piatkovej (17.1.) tlačovej konferencii v Bratislave výkonný riaditeľ spoločnosti Dlhopis Miloslav Michalík.
Spoločnosť Dlhopis zriadila na začiatku roka 2013 aj bezplatnú telefonickú infolinku. Jej pracovníci poskytujú občanom komplexné informácie o zákonnom procese bezodplatných prevodov akcií na FNM. Ako uviedol M. Michalík, na tejto infolinke sa občania dozvedia všetky informácie o obchodných miestach, ako aj to, aké dokumenty musia na obchodné miesto priniesť, keď chcú akcie previesť na FNM. "Pre väčšinu občanov je veľmi komplikované zistenie si trhovej hodnoty cenných papierov. Preto ponúkame na tejto bezplatnej telefonickej infolinke aj informácie o hodnote cenných papierov, ktoré sú obchodované na verejnom trhu Burzy cenných papierov v Bratislave, a taktiež o hodnote cenných papierov, ktoré má FNM vo svojom majetkovom portfóliu," dodal M. Michalík.
Od 1. októbra 2009 do konca minulého roka využilo možnosť bezodplatne previesť svoje bezcenné papiere na FNM celkovo 417.462 občanov. V roku 2013 využilo možnosť bezodplatného prevodu cenných papierov na FNM spolu 94.687 občanov. K 31. decembru minulého roka bol zostávajúci počet spoplatnených majetkových účtov fyzických osôb v evidencii CDCP SR na úrovni 358.989. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down