16.02.2016 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Biofarmári a ekologická pôda v číslach...

Ekologickej pôdy na Slovensku je registrovanej len malé množstvo. Je to možno dané tým, že pre ekologické poľnohospodárstvo platia prísnejšie pravidlá ako pre konvenčné poľnohospodárstvo.

Možno aj preto sa do ekológie hlási len malé množstvo farmárov, lebo sa boja, že by nedokázali dodržiavať prísnejšie pravidla ekologického poľnohospodárstva. Každá minca má však dve strany.
Na jednej strane je pravda, že EÚ nastolila prísnejšie pravidlá pre ekologické poľnohospodárstvo, na druhej strane povolila výnimky z týchto prísnych pravidiel. Práve tieto výnimky farmári využívajú bez toho, aby sa báli, že dostanú sankcie za porušenie pravidiel ekologického poľnohospodárstva. O tieto výnimky treba požiadať príslušný orgán pre ekologické poľnohospodárstvo. Na Slovensku je ním Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky (ÚKSÚP) - Odbor životného prostredia a ekologického poľnohospodárstva. Takže v konečnom dôsledku hospodáriť na ekologickej pôde nie je až také ťažké, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

Celý článok si možno prečítať v Týždenníku ROĽNÍCKE NOVINY č. 7.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down