04.02.2024 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Botanická záhrada SPU v Nitre má prvý manipulačný elektromobil na Slovensku

Do strojového parku Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre (SPU) pribudol nový elektromobil Pickman.

Prvý model manipulačného vozidla v type elektromobil na Slovensku využívajú pracovníci Botanickej záhrady na dennej báze na údržbu areálovej zelene, informovala jej riaditeľka Alica Beňová.
        Manipulačný elektromobil získala univerzita v rámci rozvojového projektu Podpora aktivít konceptu Zelenej univerzity SPU v Nitre. Vozidlo umožňuje prístup na spevnené plochy tam, kam sa ťažká technika z dôvodu citlivosti niektorých typov povrchov nedostane. "Je obratný v manipulácii pri malom polomere otáčania, čo nám umožňuje manipuláciu v zúžených priestoroch. Tiež ho využívame pri zabezpečení čistoty areálu SPU, pri prevoze malého inventáru, drevnej a inej biologickej hmoty menších objemov, živých rastlín či dekorácií a aranžmánov na celouniverzitné podujatia," povedala Beňová.
        Štvorkolka Pickman je plne elektrické vozidlo poháňané výlučne batériovým elektromotorom. Nabíja sa z elektrickej siete, čiže nevyžaduje žiadne fosílne palivá. Vozidlo je lokálne plne bez emisií, so spotrebou energie 100 Wh/km a dojazdom do 86 kilometrov. Disponuje menším množstvom mechanických častí, takže je efektívnejšie a vyžaduje si menej údržby.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down