07.11.2016 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Britom po referende zdražejú obľúbené zemiakové lupienky

Britom po referende zdražie ďalšia položka. Za balíček obľúbených zemiakových lupienkov, ktoré vyrába firma Walkers, zaplatia o 10 % viac. Firma tvrdí, že jej po oslabení libry stúpli výrobné náklady. Informovala o tom agentúra Reuters.

Balík lupienkov štandardnej veľkosti s rôznymi príchuťami, ako je napríklad cibuľa, syr či cesnak a iné, tak zdražie na 55 pencí (62 eurocentov) zo súčasných 50 pencí. Firma Walkers sa vydala v stopách koncernu Unilever a rozhodla sa premietnuť nárast výrobných nákladov do cien pre spotrebiteľov.
"Podobne ako mnohé iné podniky čelíme faktorom, ktoré majú vplyv na naše výdavky za niektoré ingrediencie a výrobné suroviny, vrátane výkyvov menových kurzov," povedala hovorkyňa britského výrobcu lupienkov, ktorého majiteľom je americký koncern PepsiCo. Dodala, že Walkers je nútený prijať opatrenia a pokryť časť vyšších nákladov na výrobu zdražením vybraných produktov.
Zemiaky, z ktorých sa vyrábajú lupienky Walkers, sa síce pestujú v Británii, ale ostatné ingrediencie na ich výrobu a tiež baliaci materiál sú z dovozu.
Walkers je tretím najväčším výrobcom potravín v Británii. K zdraženiu svojich najpredávanejších produktov o 10 % minulý mesiac pristúpil aj nadnárodný koncern Unilever. Dostal sa tak do sporu s Tescom, ktoré zastavilo predaj jeho výrobkov v e-shope, až kým sa nedohodli na kompromise. Britov sa pritom najviac dotklo, keď Tesco stiahlo v októbri na pár dní z e-shopu nátierku Marmite. Tá je totiž už vyše 100 rokov neodmysliteľnou súčasťou raňajok v mnohých britských domácnostiach.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down