24.05.2016 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celoslovenské ovčiarske slávnosti Ovenálie 2016

Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku - družstvo (ZCHOK) organizuje 8. ročník celoslovenských ovčiarskych slávností - Ovenálie 2016.

V liptovskej obci Východná sa 12. júna (v nedeľu) stretnú chovatelia oviec a kôz, milovníci ovčiarstva i tradičných ovčích a kozích špecialít, jahňaciny, baraniny, remeselníci, strihači oviec i tí, ktorí si prídu vychutnať neopakovateľnú atmosféru sviatku slovenských ovčiarov.
Začiatok je plánovaný o 9:30 hod., kedy začnú folklórne vystúpenia. Oficiálne otvorenie bude o 10:00 hod. Počas dňa vystúpia folklórne súbory z Liptova aj iných regiónov Slovenska. Všetci návštevníci budú mať možnosť vidieť ukážky výroby syra, výroby bryndze, ukážky strihania oviec a spracovania vlny. Nebude chýbať ani súťaž o najlepší ovčí a kozí syr „Majster syrár“, ktorá sa uskutoční pod odbornou garanciou Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR. Tiež sa bude konať súťaž o najkrajšiu syrovú tortu.
Uskutoční sa aj divácky veľmi atraktívny 8. ročník Majstrovstiev Slovenska v ťahaní syrovej nite. Účastníci sa pokúsia o prekonanie rekordu z roku 2012, keď súťažiaca vytiahla niť s dĺžkou 158 m. Program obohatí súťaž vo varení gulášu z ovčieho mäsa. Pre záujemcov o remeselné výrobky súvisiace s chovom oviec a kôz  budú k dispozícii predajcovia takýchto produktov.
Ovčiarsky gazdovský dvor ponúkne návštevníkom výrobky z ovčieho mlieka a ich ochutnávku. Pre všetkých priaznivcov jahňacieho, ovčieho či baranieho mäsa je pripravená ovčiarska tombola, kde hlavnou cenou je jahňacina na celý rok. V rámci výstavy oviec a kôz budú vystavené dva najväčšie barany na Slovensku.

Touto formou si vás dovoľujeme pozvať na Ovenálie 2016. Veríme, že vás táto informácia zaujala a podporíte jedinečné celoslovenské ovčiarske slávnosti. Aj takto podporíte myšlienku oživenia chovu oviec na Slovensku.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down