25.05.2018 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celoslovenské ovčiarske slávnosti Ovenálie 2018

Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku - družstvo (ZCHOK) organizuje 10. ročník celoslovenských ovčiarskych slávností - Ovenálie 2018.

V liptovskej obci Východná sa 10. júna (v nedeľu) stretnú chovatelia oviec a kôz, milovníci ovčiarstva i tradičných ovčích a kozích špecialít, jahňaciny, baraniny, remeselníci, strihači oviec i tí, ktorí si prídu vychutnať neopakovateľnú atmosféru sviatku slovenských ovčiarov.
Začiatok je plánovaný o 9:30 hod., kedy začnú folklórne vystúpenia. Oficiálne otvorenie bude o 10:00 hod. Počas dňa vystúpia folklórne súbory z Liptova aj iných regiónov Slovenska. Všetci návštevníci budú mať možnosť vidieť ukážky výroby ovčieho syra, bryndze, ukážky strihania oviec a spracovania vlny.
Chýbať nebude súťaž v kvalite najlepší ovčích a kozích syrov o Majstra syrára, ktorá sa uskutoční pod odbornou garanciou Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR. Uskutoční sa aj divácky veľmi atraktívny 10. ročník Majstrovstiev Slovenska v ťahaní syrovej-korbáčikovej nite. Program obohatí aj súťaž vo varení gulášu z ovčieho mäsa a súťaž o najkrajšiu syrovú tortu. Pre záujemcov o remeselné výrobky súvisiace s chovom oviec a kôz budú k dispozícii predajcovia takýchto produktov
Ovčiarsky gazdovský dvor ponúkne návštevníkom výrobky z ovčieho mlieka a ich ochutnávku. Pre všetkých priaznivcov jahňacieho, ovčieho či baranieho mäsa je pripravená ovčiarska tombola, kde hlavnou cenou je jahňacina na celý rok. Počas podujatia bude prebiehať prezentačné pečenie jahniat v keramických peciach Big Green Egg - pečenie budú predvádzať kuchári Ivan Rusina a František Sedlák známy z relácie „Moja mama varí lepšie ako tvoja“. Veríme, že vás táto informácia zaujala a podporíte jedinečné celoslovenské ovčiarske slávnosti. Aj takto podporíte myšlienku oživenia chovu oviec na Slovensku.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down