22.05.2019 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celoslovenské ovčiarske slávnosti Ovenálie 2019

Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku - družstvo organizuje v nedeľu 9. júna 2019 v poradí XI. ročník Celoslovenských ovčiarskych slávností - Ovenálie 2019.

V amfiteátri obce Východná sa už od 9:30 hod. začnú vystúpenia folklórnych súborov z Liptova a aj iných regiónov Slovenska. Oficiálne otvorenie je naplánované o 10:00 hod.
Podujatie sa koná pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR a Žilinského samosprávneho kraja. Spoluorganizátorom je obec Východná.

Všetci návštevníci budú mať možnosť vidieť ukážky výroby syra, výroby bryndze, ukážky strihania oviec a spracovania vlny. Nebude chýbať ani súťaž o najlepší ovčí a kozí syr - o Majstra syrára, samozrejme pod odbornou garanciou ŠVPS SR, ako aj súťaž o najkrajšiu syrovú tortu.
Uskutoční sa aj divácky veľmi atraktívny XI. ročník Majstrovstiev Slovenska v ťahaní syrovej nite. Súťažiaci sa pokúsia o prekonanie rekordu z predchádzajúceho ročníka, keď Janka Mäsiarová vytiahla z 1 kilogramu syreniny niť s dĺžkou 196,5 m. Tento rekord je oficiálne zapísaný v Knihe slovenských rekordov.
Program obohatí i súťaž vo varení gulášu z ovčieho mäsa. Pre záujemcov o remeselné výrobky súvisiace s chovom oviec a kôz budú k dispozícii predajcovia takýchto  produktov. Ovčiarsky gazdovský dvor ponúkne návštevníkom výrobky z ovčieho mlieka a ich ochutnávku. Pre všetkých priaznivcov jahňacieho, ovčieho a baranieho mäsa je pripravená ovčiarska tombola, kde hlavnou cenou bude jahňacina na celý rok. V rámci výstavy oviec a kôz budú vystavené dva najväčšie barany na Slovensku.

Veríme, že Vás táto informácia zaujala a podporíte jedinečné Celoslovenské ovčiarske slávnosti Ovenálie 2019 aj svojou účasťou na súťažiach alebo ako návštevník. Aj takto podporíte myšlienku oživenia chovu oviec na Slovensku. Podrobnosti o súťažiach, prihlášky a propozície nájdete na www.zchok.sk.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down