31.10.2019 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celoštátna výstava zvierat a aj MS v králičom hope

Slovenský zväz chovateľov je dlhoročným úspešným organizátorom výstav zvierat. V novembri ich pripravil už tradične viacero naraz - konať sa bude XXII. Celoštátna výstava zvierat, III. Medzinárodná výstava zvierat Vyšehradskej štvorky, IV. Majstrovstvá Slovenska v králičom hope a Medzinárodná výstava mačiek a aj morčiat.

Dvojdňová výstava sa bude konať od 23. do 24. novembra (sobota – nedeľa) vo výstavnom areáli agrokomplexu NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, š. p. Nitra.

Návštevníci si budú môcť pozrieť okolo 5 500 najkrajších zvierat od slovenských i zahraničných chovateľov - králiky, holuby, hydinu či exoty rôznych plemien, farebných rázov a veľkostí. Najväčšiu časť súťažnej expozície budú tvoriť plemená králikov, v ktorej posudzovatelia vyberú tých najkrajších predstaviteľov. V expozícii hydiny sa predstaví široká paleta plemien vodnej a hrabavej hydiny, od husí cez kačice až po zdrobnené plemená sliepok. Chýbať nebudú ani MS v králičom hope a expozície ďalších kategórii malých zvierat.

Výstava bude otvorená už v piatok 22. 11. 2019 od 9:00 do 12:00 hod., ale len pre školskú mládež – žiakov ZŠ a študentov OŠ. Pre ostatnú verejnosť (spojenú s predajom zvierat) bude otvorené v sobotu od 9:00 do 17:00 hod., ako aj v nedeľu v čase od 9:00 do 15:00 hod.

Zvieratá na výstavu mohli prihlásiť iba členovia SZCH a zahraniční vystavovatelia, ktorých zväzy sú členmi EE (Európsky zväz pre hydinu, holuby, vtákov, králikov a malých hlodavcov). Prijaté boli iba zvieratá s platným veterinárnym osvedčením; hydina musela byť vyšetrená na Salmonella pullorum, holuby vakcinované proti paramyxoviróze a králiky zaočkované proti moru králikov a myxomatóze. Vystavovatelia budú súťažiť o tituly Majster SR, Šampión SR a Čestná cena; ďalšie ceny budú venované chovateľskými klubmi a sponzormi. Všetky zvieratá na predaj budú umiestnené vo výstavných expozíciách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down