09.01.2014 | 05:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čerpacie stanice budú znižovať ceny benzínov a nafty

Od soboty (11.1.) budú čerpacie stanice na Slovensku znižovať ceny pohonných látok. Benzíny a nafta by mali v priemere klesnúť približne o 1 cent za liter. "Predpokladáme, že väčšina púmp upraví ceny do polovice budúceho týždňa," informoval internetový portál natankuj.sk.

Priemerná cena najpredávanejšieho 95-oktánového benzínu sa zníži na 1,445 eura za liter, nafta zlacnie na úroveň 1,367 eura za liter. "Aktuálny pokles cien je prvý v tomto roku. Naposledy sa ceny benzínov a nafty na Slovensku menili pred mesiacom, narástli vtedy o 1,5 centa za liter."
Pokles cien je podľa portálu ovplyvnený vývojom cien na svetových trhoch. "Od decembra 2013 sa ceny benzínov a nafty na burze v Rotterdame, ktorá je rozhodujúca pre vývoj cien v našej krajine, znížili približne o 1 až 1,5 centa za liter."
"Ďalšie zlacňovanie zatiaľ neočakávame. Ceny benzínov a nafty v Rotterdame by museli pokračovať v klesaní, aby sa vytvoril priestor na ďalšie zlacnenie pohonných látok na Slovensku. Ceny benzínov v našej krajine sa po zlacnení priblížia k minuloročným minimám na rozdiel 0,5 centa za liter. Nafta by musela zlacnieť ešte o ďalšieho približne 1,5 centa za liter, aby sa jej ceny dostali pod minuloročné najnižšie hodnoty," dodal portál. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down