14.06.2022 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Český pivovar Budvar hlási za rok 2021 nárast exportu

Český pivovar Budvar, ktorý už dlhé roky vedie súdny spor s americkou spoločnosťou Anheuser-Busch o používanie značky Budweiser, vlani napriek pandémii zaznamenal rekordný nárast exportu. TASR správu prevzala z DPA.

Budvar, 126-ročný štátny pivovar, v pondelok informoval, že jeho export v roku 2021 vzrástol o 11 % a dosiahol 1,3 milióna hektolitrov. Pivovar už predtým uviedol, že vlani zaznamenal rekordnú produkciu, už druhý rok počas pandémie ochorenia COVID-19, pričom objem jeho výroby sa zvýšil o 4,6 % na 1,8 milióna hektolitrov. Údaje o zisku ešte neboli zverejnené.
      Budvar predáva svoje pivo vo viac ako 70 krajinách. Pivovar vo vyhlásení uviedol, že k zvýšeniu predaja prispeli všetky jeho hlavné trhy vrátane Nemecka, Británie a Slovenska.       Konkrétne predaj pivovaru v Nemecku prvýkrát prekročil 500.000 hektolitrov.
      Pandémia ovplyvnila trhy s pivom, pričom dopyt po pive v tankoch a sudoch klesol, keďže bary a reštaurácie boli nejaký čas zatvorené, zatiaľ čo dopyt po fľaškovom pive stúpol.
      Český pivovar v uplynulých rokoch expandoval, aby dokázal vyrobiť viac ako dva milióny hektolitrov piva ročne. Táto investícia mu pomohla reagovať na zmeny na trhoch počas pandémie.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down