24.01.2014 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cez víkend nás čakajú tuhé mrazy

Od severovýchodu začne prúdiť do strednej Európy studený, pôvodom arktický vzduch. "Slovensko sa bude nachádzať medzi tlakovou nížou nad Gréckom a tlakovou výšou so stredom nad Pobaltím. Súčasne začne od severovýchodu prúdiť do strednej Európy studený, pôvodom arktický vzduch," uvádza sa na stránke SHMÚ v predpovedi na sobotu 25. januára.

V noci bude oblačno až zamračené, v západnej polovici územia postupne zmenšovanie oblačnosti. V druhej polovici noci na východe miestami slabé sneženie. Najnižšia nočná teplota -4 až -10, na severe -10 až -16 stupňov. Severný vietor 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h), na strednom Slovensku slabý vietor.
Cez deň bude jasno až polojasno, na východe a miestami aj na severe Žilinského kraja oblačno až zamračené. Na východe sneženie, večer miestami aj výdatnejšie. Na pocit veľmi chladno. Najvyššia denná teplota -6 až -1, na Záhorí, severe a východe -12 až -6 stupňov.
Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -13 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 6, na juhozápade a východe 6 až 12 m/s s nárazmi okolo 15 m/s (10 až 20, 20 až 40, 55 km/h). Na východe tvorba snehových jazykov, prípadne závejov. Na východe môže v priebehu noci na sobotu a soboty napadnúť nula až osem centimetrov snehu.
V nedeľu 26. januára k nám bude v arktickom vzduchu od severovýchodu zasahovať tlaková výš. Bude polojasno až oblačno. V noci na východe na viacerých miestach sneženie. Cez deň zrážky postupne len ojedinele. Nočná teplota -8 až -14 stupňov, na Kysuciach, Orave, Liptove a na Spiši -14 až -20 stupňov. Denná teplota -8 až -3 stupňov. Slabý, prevažne severný vietor. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down