28.10.2015 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovatelia dojníc a prasníc môžu požiadať o mimoriadnu podporu do 3. 11.

Chovatelia dojníc a prasníc, ktorí mali registrované chovy v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat v Žiline, môžu najneskôr 3. novembra 2015 požiadať Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA) o mimoriadnu pomoc. Z eurofondov je určených 2.464.247 eur a rovnakou sumou by malo prispieť aj Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Rozdelenie výšky pomoci zvlášť na dojnice a zvlášť na prasnice stanoví ministerstvo po prijatí všetkých žiadostí platobnou agentúrou.

"Dočasnú mimoriadnu jednorazovú pomoc môže dostať držiteľ zvierat, ktorý mal k 30. septembru tohto roka registrovanú farmu v centrálnej evidencii. Na dojnice, ak mal takto registrovaných minimálne šesť kusov, a na prasnice, ak mal registrované minimálne dva kusy. Akceptujeme len kompletné žiadosti, teda ak sú správne a čitateľne vyplnené so všetkými prílohami. Na neúplne agentúra nebude v ďalšom konaní prihliadať," upozornila hovorkyňa PPA Katarína Rešetová s tým, že každá žiadosť musí byť podpísaná štatutárnym zástupcom žiadateľa a jeho podpis musí byť úradne overený. "Žiadosti sa podávajú na tlačive, ktorého vzor je súčasťou oznámenia, komplet so všetkými povinnými prílohami. Pri osobnom doručení s povinnými prílohami je rozhodujúci dátum prijatia žiadosti platobnou agentúrou," upozornila hovorkyňa PPA.
Žiadosti treba doručiť osobne. PPA uchádzačov o podporu žiada, aby v čo najväčšej miere využívali pracovisko na Trenčianskej ulici v Bratislave, kde ju treba podať v čase od 7. do 17. hodiny. V posledný deň termínu (3. 11.) ju môžu doručiť aj na vybrané regionálne pracoviská platobnej agentúry vo Zvolene, Trenčíne, Nitre, Komárne, Leviciach, Lučenci, Košiciach, Žiline a v Michalovciach.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down