31.05.2019 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chovateľský deň ošípaných

Zväz chovateľov ošípaných na Slovensku - družstvo (ZCHOS-D) zorganizoval 31. mája Chovateľský deň ošípaných.

NITRA. Podujatie, ktoré sa uskutočnilo na agrokomplexe NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, š. p., bolo zamerané na podporu slovenského chovu ošípaných a konzumácie zdravých domácich výrobkov z bravčového mäsa. Súčasťou akcie bol odborný seminár. Nechýbala súťaž vo varení bravčového gulášu, ochutnávka navarených produktov a špecialít z bravčového mäsa a posedenie s priateľmi, chovateľmi ošípaných, spracovateľmi a distribútormi bravčového mäsa, výrobcami kŕmnych zmesí i dodávateľmi liečiv.

Seminár k aktuálnym témam zahájil predseda zväzu MVDr. Andrej Imrich, ktorý vo svojom vystúpení zhodnotil súčasný stav v chove ošípaných na Slovensku a zamyslel sa nad otázkou, či po dlhšom čase prichádza pre chovateľov ošípaných priaznivejšie obdobie v podobe lepších odbytových realizačných cien.
Aktuálnu situáciu vo vývoji Afrického moru ošípaných (AMO) na Slovensku a v zahraničí zbilancoval  MVDr. Dalibor Polák z Odboru zdravia a ochrany zvierat, zodpovedný člen národného centra pre tlmenie chorôb zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR.
O kvalite bravčového mäsa z obchodných reťazcov na slovenskom trhu informovala Ing. Martina Gondeková, PhD. z NPPC - VÚŽV Nitra, Odboru systémov chovu, šľachtenia a kvality produktov.
Na tému Hygienický význam mikroklímy v chove ošípaných prednášal Ing. Ivan Imrich PhD. z SPU Nitra.
O výžive odstavčiat po vylúčení zinku z kŕmnych zmesí po odstave referoval Ing. Petr Klepač, obchodný manažér spoločnosti Trouw Nutrition Biofaktory s. r. o., ktorá je výrobcom a dodávateľom premixov, kŕmných aditív, vitamíno-minerálnych doplnkov, krmív, vitamínových koncentrátov a veterinárnych prípravkov zvieratá.

Viac o tomto podujatí sa dočítate v Týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down