23.10.2019 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čína ponúkla bezcolné kvóty na dovoz 10 miliónov ton sóje z USA

Čína v utorok ponúkla bezcolné kvóty na dovoz 10 miliónov ton sóje z USA veľkým domácim a zahraničným firmám na spracovanie tejto komodity. Informovali o tom dva zdroje, ktoré nechceli byť menované.

Peking ponúkol kvóty na dovoz sójových bôbov z USA štátnym firmám aj firmám v súkromnom vlastníctve a medzinárodným firmám so závodmi v Číne na stretnutí, ktoré zvolala Národná komisia pre rozvoj a reformy (NDRC), uviedli zdroje.
K stretnutiu došlo po tom, ako prezident USA Donald Trump povedal, že Čína sa počas obchodných rozhovorov začiatkom tohto mesiaca dohodla s Washingtonom na nákupe poľnohospodárskych výrobkov z USA za 50 miliárd USD (44,75 miliardy eur) ročne.
Ale v týždni po rokovaniach kúpila Čína najmenej osem nákladov alebo 480.000 ton brazílskych sójových bôbov v hodnote 173 miliónov USD, tvrdia obchodníci.
„Kupci z Číny kupujú veľa brazílskych sójových bôbov. Vláda preto poslala dovozcom odkaz, aby mali na zreteli celkový obraz,“ uviedol jeden zo zdrojov a poukázal na túžbu Pekingu ukázať USA dobrú vôľu.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down