08.03.2024 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čo všetko sa môže skrývať pod pojmom „siláž“?

Spoločnosť Schaumann ČR, s r. o. - špecialista na výživu a kŕmenie hospodárskych zvierat, zorganizovala 29. februára on-line konferenciu o výžive dojníc v robotizovaných maštaliach.

Čo všetko sa môže skrývať pod pojmom „siláž“? Čo definuje úspešnosť silážneho procesu a kde sa robia najčastejšie chyby? Aj na tieto otázky odpovedal MVDr. Tomáš Mitrík, Ph.D., nezávislý odborný poradca spoločnosti FeedLab.
„Ako úskalia vnímam to, že každý má a chce mať svoj názor, čo nie je problém. Avšak každý názor by mal mať svoju oporu vo faktoch a mal by stáť na pevnom základe. Jednoduché riešenia sú lákavé, avšak minimálne pri silážovaní to tak nefunguje,“ uviedol odborník.
„Ako na to – dôležité je nekomplikovať, ale ani nedeformovať, poznať, čo treba poznať, a poznať do takej hĺbky, aby sme pochopili súvisy a vzťahy. Porozumieť a naučiť sa, v čom sú princípy a ako súvisia – to je výzva aj cieľ tohto stretnutia, aby sme dospeli ku kompetentnému rozhodovaniu. Nielen s poznaním miery rizika, ale aj toho, odkiaľ a aké riziká nám hrozia a čo treba urobiť, aby sme sa im vyhli,“ konštatoval Tomáš Mitrík.

Viac sa dočítate v odbornom týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down