23.01.2014 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Coca-Cola zatvorí v Španielsku štyri závody

Americká spoločnosť Coca-Cola plánuje prepustiť v Španielsku okolo 750 zamestnancov. Redukcia počtu pracovných miest je súčasťou programu zefektívňovania výroby a znižovania nákladov, pričom celkovo ovplyvní až 1250 zamestnancov firmy v krajine. Informovala o tom agentúra Sinchua.

Americká spoločnosť plánuje zatvoriť štyri z celkovo 11 závodov v Španielsku. Coca-Cola Iberian Partners, španielska divízia americkej spoločnosti, oznámila rozhodnutie firmy odborom v stredu (22.1.). Ako uviedla, program počíta s prepustením 750 ľudí, ďalších 500 by chcela presunúť do iných závodov.
Oznámenie firmy Coca-Cola nie je pozitívnou správou pre španielsky trh práce. V Španielsku je nezamestnaných okolo 4,7 milióna ľudí a krajina má jednu z najvyšších mier nezamestnanosti v Európskej únii.
Španielska ekonomika síce v 3. a 4. kvartáli minulého roka vzrástla, no podľa analytikov rozsah rastu vysoké percento nezamestnanosti výraznejšie neovplyvní. Vláda počíta v tomto roku s poklesom nezamestnanosti, no úroveň bude aj naďalej vysoká. Madrid očakáva, že miera nezamestnanosti by mohla klesnúť zhruba na 25%, pričom vláda pôvodne očakávala pre tento rok nezamestnanosť na úrovni 25,9%. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down