22.02.2022 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ďalší krok ministra Vlčana k očiste agrorezortu

Minister Samuel Vlčan dnes v Pezinku na Špeciálnej prokuratúre SR odovzdal výsledky Forenzného overenia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

Ako minister Vlčan uviedol: „Zistenia forenzného auditu sme využili pri obnove trvalej akreditácie PPA a aj vďaka prijatým opatreniam  som mohol 15. októbra 2021 konštatovať, že PPA splnila všetky podmienky na obnovenie trvalej akreditácie. Keďže v zisteniach sú závažné podozrenia na spáchanie trestných činov, odovzdávam forenzné overenie orgánom činným v trestnom konaní. Kauza Dobytkár už stojí pred súdom. Trvám na tom, aby sa vyšetrili aj ďalšie kauzy, ktoré z prešetrenia forenzného auditu určite vzídu. Agrorezort bol za posledných viac ako dvadsať rokov ťažko skúšaný klientelizmom a korupciou, preto chcem ako minister urobiť za tým jasnú bodku. Ak po mne nezostane nič iné, len vyčistený rezort, budem to považovať za svoju splnenú misiu.“

Forenzné overenie PPA dal napriek nesúhlasu vtedajšieho vedenia MPRV SR vypracovať na jar v roku 2020 Samuel Vlčan ešte ako štátny tajomník agrorezortu. Dodatok č. 1 k zmluve o spolupráci s PwC je zverejnený v Centrálnom registri zmlúv k 22. 5. 2020. V jeho gescii boli sekcie rezortnej politiky pôdohospodárstva, legislatívy, analýz a výkazníctva, poľnohospodárstva, programov cezhraničnej spolupráce, potravinárstva a obchodu a Inštitút pôdohospodárskej politiky. Vo funkcii skončil na vlastnú žiadosť 8. júla 2020. Následne pôsobil ako poradca predsedu vlády SR a 8. júna 2021 vymenil na poste ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského.

(MPRV SR)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down