11.04.2014 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dámska jazda na topoľčianskom zámku

Existujú mužské a ženské povolania. Za ktoré sa považuje práca vinára? Súčasný pomer približne 70:30 síce hovorí v prospech mužov, no kvalitné víno dokážu rovnako dobre oceniť aj ženy. Raz do roka sa dokonca stáva, že dámy prevezmú pomyslené žezlo od svojich kolegov vinárov, aby v historických priestoroch Zámku Topoľčianky vybrali to najlepšie, čo jedinečná a zatiaľ jediná ženská degustácia na Slovensku ponúka. Tento rok sa tak stalo 26. marca 2014.

Vineále Topoľčianky je unikátny projekt pod záštitou vinárstva Château Topolčianky, kedy víno hodnotia výlučne ženy. Aj keď je víno dominantou mužov, existuje čoraz viac krajín, kde sa ženské degustácie stávajú akýmsi trendom.

Hovorí sa, že víno a ženy majú veľa spoločného. Čo konkrétne, rozvádzať nebudeme. Isté však je, že ženy svojou trpezlivosťou, väčšou dôslednosťou a vrodenou senzualitou dokážu z kultúry pitia vína urobiť elegantný zážitok. V našej spoločnosti ešte stále prevláda názor, že ženy majú radšej sladšie, aromatickejšie vína. Je tomu naozaj tak? Podľa členiek degustačných komisií takéto zovšeobecňovanie nie je správne. Sú dámy, ktoré majú radšej suchšie, typicky mužské vína, na druhej strane nájde sa aj veľa mužov, ktorí obľubujú voňavé, sladšie vínka.

Celý článok bude uverejnený v niektorom z najbližších vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down